Látkové pytlíčky na různé věcičky

 DoPytlicku II

Proč píšu blog aneb chci tvořit svou životní cestu

Většinu svého života jsem poslouchala něčí dobře míněné rady a nechala za sebe rozhodovat druhé. Bylo to tak pohodlnější. Občas jsem sice našla sílu říci „ne“ a udělat věci po svém, ale s úlevou a radostí se dostavil i pocit viny. To, co si myslí druzí, bylo pro mě vždy velmi důležité. Dokonce často důležitější než mé vlastní pocity.

Na radu okolí jsem vystudovala VŠE a poté jsem se nechala zaměstnat v několika firmách od cestovní kanceláře, přes banku až po auditorskou společnost. Žádná práce mě ale nenaplňovala. Vždy jsem se těšila, až mi skončí pracovní smlouva, nebo až půjdu na mateřskou.

Podnikání jsem zavrhla rovnou, protože jsem měla za to, že by mě zcela pohltilo, a já bych pak neměla čas na rodinu, na přátele, na sebe…

Milník první

Vždy jsem se cítila jiná než ostatní a zároveň jsem chtěla být stejná, nevyčnívat z řady. Bála jsem se být jiná, neuměla jsem to. Ale Bůh nechce klony, stvořil nás jako jedinečné bytosti a chce, abychom tuto svou jedinečnost projevili a zužitkovali ve prospěch svůj i druhých. A tak mi poslal do cesty makrobiotiku, která se mi na dlouhá léta stala inspirací, pomohla mi s mými zdravotními problémy a změnila můj pohled na svět.

DSCN3918
makrobiotikou se mi otevřely nové obzory, začala jsem na sobě zkoumat vliv životního stylu (nejen stravy) na zdraví člověka a také více poznávat sama sebe. Zároveň jsem se ale začala čím dál víc odlišovat od ostatních, a to mě vedlo k uzavírání se před světem, protože jsem nedokázala své odlišnosti využít a považovala ji spíše za nevýhodu. Stále jsem nedokázala být sama sebou.

Milník druhý

Krátce po svatbě jsem otěhotněla, ale miminko zůstalo jen velmi krátce. Vlastně jsem se o něm dozvěděla až při jeho odchodu někdy ve 2. měsíci. Následoval obrovský šok a rána. A vzkaz: „Nesrovnávej se s ostatními a neřiď se tím, co si ostatní myslí.“ Snadno se řekne, hůře udělá.

Rok jsem přenastavovala svou mysl v duchu tohoto vzkazu a také od pýchy směrem k pokoře. Přicházely ke mně také informace z méně komerčních zdrojů a já najednou viděla mateřství v jiném světle.

Milník třetí

IMG_3156

Po roce se ohlásilo další miminko, které už s námi zůstalo. Moc jsem se těšila a připravovala se na přirozený porod. Nakonec to však dopadlo jinak, dcera byla hospitalizována a první dny jsme trávily odděleně. Zase šok a dlouhé měsíce zpracovávání této události.

Mateřská pro mě znamenala úplně jiný životní styl. Když jsem se z té změny po roce vzpamatovala, začala jsem si ji užívat.  Na jednu stranu to pro mě znamenalo nesvobodu danou uspokojováním potřeb dítěte, na druhou stranu jsem našla jiný typ svobody, která mi umožnila např. flexibilně vytvářet náš společný den.

Pomalu jsem si začala uvědomovat, že zpět do systému, fixní pracovní doby a svobody na příděl se mi nechce. Doufala jsem, že budu doma s několika dětmi a že během mateřské se objeví „něco“, co by mě bavilo a naplňovalo a co bych dělala ráda.

Milník čtvrtý

Čas běžel a já znovu otěhotněla. Miminko nás však opět jen pozdravilo a na konci 3. měsíce se odebralo zpět. Takže zase šok a rána, ale když jsem se s tím vyrovnala, objevila jsem dar, který mi tato dušička přinesla. Pomohla mi totiž objevit a rozvíjet své ženství a cykličnost, o níž jsem dřív neměla ani potuchy.

A když jsem si myslela, že už je to vše, že jsem dostatečně poučená a připravená na další mateřství, začalo mi teprve docházet, že je stále řada na mě. Že se mám teď věnovat sobě, vyřešit si svůj profesní život, který jsem odsouvala, uspokojovat své potřeby, které jsem potlačovala, a rozvíjet své talenty, které jsem nechávala ladem.

Učím se tvořit svou životní cestu

A tak jdu ještě víc do sebe. Zkouším, co by mě bavilo, hledám, co se mi líbí, představuji si život svých snů, přemýšlím o tom, co bych v životě chtěla bez ohledu na společenské konvence a názory druhých. Snažím se zjistit, kdo vlastně jsem. V tom mi má pomoci i tento blog, který se snad zároveň stane i inspirací pro Vás 🙂

Už vím, že život mých snů mi nespadne jen tak z nebe, ale že je třeba pro jeho uskutečnění něco udělat a převzít za to odpovědnost. Hledám a nacházím odvahu a sílu překračovat hranice své komfortní zóny, riskovat a otevírat se světu a mám radost, když se mi to daří  🙂

Objevila jsem své téma, kterým jsou látkové pytlíčky na různé věcičky a jdu za svým snem. Mým velkým přáním totiž bylo, mít obchod na Fleru a prodávat krásné ruční výrobky, které by však byly zároveň i užitečné a praktické, žádné lapače prachu. Dělat lidem radost a současně jim i pomáhat.

Život mě začal víc bavit, stal se pro mě dobrodružstvím a jsem zvědavá, kudy dál povede moje cesta a kam až mě zavede!

IMG_3584

Markéta Nemethová
Mou vášní je tvorba originálních látkových pytlíčků a ráda ukazuji druhým, jak lze jejich pomocí balit dárky jednoduše, rychle, elegantně a navíc ekologicky. Můj příběh najdete zde>>
Komentáře
  • 4+3 výhody látkových pytlíčků

    aneb jednoduché, rychlé, elegantní a navíc ekologické balení dárků + občasná inspirace ze světa látkových pytlíčků přímo na mail :-)

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky