Látkové pytlíčky na různé věcičky

 DoPytlicku II

Co je na nich tak úžasného?

O kom že je řeč? O látkových pytlíčcích přece. Pro někoho se jedná o obyčejný pytlík, který za mnoho pozornosti nestojí, ale na druhou stranu začíná přibývat lidí, kteří si kouzlo a výhody látkových pytlíčků nejen při balení dárků uvědomují, či už je znají ze své vlastní zkušenosti.

Látkový pytlíček je pro ně „taková v podstatě jednoduchá záležitost a přitom tak dokonalá!!!

IMG_7255

Pomalu ke mně začíná přicházet zpětná vazba s novými pohledy na látkové pytlíčky, a tak bych se o ni s Vámi chtěla v tomto článku podělit.

Není to jen o ekologii

Asi první výhoda, která každého napadne, je ekologie. Ta skutečně patří mezi výhody hlavní, ale zdaleka není jediná. I já sama jsem si své první pytlíčky koupila hlavně z ekologických důvodů, protože mi o Vánocích jako spoustě dalším lidem „rvalo srdce, že se ty hromady roztrhaných papírů pak jednoduše vyhodí“ či spálí, což je v podstatě stejné, jako by se vyhodilo či spálilo tomu odpovídající množství bankovek. Látkový pytlíček lze naproti tomu používat opakovaně, „po rozbalení každopádně neskončí v koši, což je úžasné!“.

Vize

A co tedy s nimi dál?

S látkovým pytlíčkem můžeme naložit různě:

  • Buď si ho schováme a zabalíme do něj dárek při příští příležitosti.
  • Nebo pytlíček použijeme k jinému účelu, přičemž fantazii se zde meze nekladou. Obzvláště děti jsou v tomto ohledu velmi vynalézavé… Inspiraci, jak lze látkové pytlíčky dále využít, najdete v mém eBooku zdarma a také v tomto článku. Ale přeci jen alespoň napovím obrázkem… 🙂

  IMG_4272 IMG_6908 IMG_4265

Jak to bude vypadat pod stromečkem?

Látkové balení v ničem nezaostává za papírovým, co se týče barev, tvarů a způsobů provedení, prostě všeho! Možnosti jsou snad neomezené (jedině fantazie stanovuje hranice). Jak říkám, je to dokonalý nápad, nemá jedinou chybičku!

FB cover

Není takové balení moc pracné?

Můžu Vám garantovat, že balení do látkového pytlíčku zvládnou úplně všichni, a to muži i děti. Do pytlíčku zabalíte opravdu rychle jakýkoli dárek, a to i neforemný, jak se můžete přesvědčit v tomto videu:

Video

Látkový pytlíček má v sobě ale ještě něco navíc…

Na látkových pytlíčcích se mně líbí, že jsou nejen krásné, ale – a to především – chytré. Látkový pytlíček nepovažuji pouze za hezký obal. Pro mne jsou jakýmsi příběhem, vyjádřením osobního názoru a postoje. Nejen proto, že s jejich pomocí neplýtvám přírodními zdroji, nebo že ušetřím čas.

Jde o podtržení a zdůraznění vztahu k obdarovanému, který s dárkem, pečlivě vloženým do krásného a ručně vyrobeného látkového pytlíčku, získává navíc i můj osobní vzkaz. Dárek už není „jen“ materiální věc. Vytváří se důvod k rozhovoru, příběh samotného obdarování, který můžu zase poslat dál. Bez slov a zbytečných (většinou jednorázových) dekorací vzkazuji „Jsi pro mne důležitý!“. A právě tato synergie dle mého názoru obohatí nejvíc.

Těším se na moment, kdy se můj první pytlíček, před krátkým časem vyslán do světa, ke mne s úsměvem a z rukou blízké osoby vrátí, abych jej mohl zase poslat dál. Možná trošku ušmudlaný a ucestovaný, ale obohacený o emoce všech těch milých lidí, které mezitím jeho obsah i příběh potěšil. A to dárkový balicí papír nikdy tak dobře a chytře nesvede. Právě proto mám chytré věci rád!

IMG_6009

Kde je seženu?

Pokud Vás látkové pytlíčky také oslovily a chtěli byste je vyzkoušet, zvu Vás do svého e-shopu. A chcete-li být informováni e-mailem o nových článcích či jiných novinkách, stáhněte si můj eBook zdarma nebo zanechte vzkaz v kontaktním formuláři.

PS: A pokud Vám od loňska zbyly vánoční papíry a přemýšlíte teď co s nimi, tak je použijte třeba „na výrobu originálních vánočních přání“ či jiný výtvarný počin. Děti budou určitě nadšeně vystřihovat 🙂

Markéta Nemethová
Mou vášní je tvorba originálních látkových pytlíčků a ráda ukazuji druhým, jak lze jejich pomocí balit dárky jednoduše, rychle, elegantně a navíc ekologicky. Můj příběh najdete zde>>
Komentáře