Můj příběh

Mou vášní je tvorba originálních látkových pytlíčků a ráda ukazuji druhým, jak lze jejich pomocí balit dárky jednoduše, rychle, elegantně a navíc ekologicky.

Balení dárků je pro mě dnes jedna velká radost. Těším se na to, protože vím, že to zvládnu snadno a rychle, dárkům to bude slušet, zvýší se tak jejich hodnota a v očích obdarovaných uvidím překvapení, ještě než dárek vůbec rozbalí 🙂

Nevznikne takto žádný nepořádek ani při balení dárků ani při jejich rozbalování. A navíc mohu tímto způsobem šířit zprávu o tom, že to jde i jinak než s horou roztrhaného papíru, izolep a stuh a přispívat tak k vědomějšímu životu. Je to řešení šetrnější jak k přírodě, tak k peněžence.

Dříve to tak ale nebývalo.

Ještě nedávno jsem měla balení dárků spojené se stresem (hlavně před Vánoci) a už předem mi ho znepříjemňovaly myšlenky na to, že bude třeba koupit balicí papír, následně sklidit celý kuchyňský stůl a vybalit všechny balící potřeby, a to tak, aby mě u toho pokud možno nikdo nerušil a neviděl zabalované dárky, takže v noci. Měla jsem obavy, že mě z toho zase budou bolet záda, že mi dcera opět vymotá mašle a vznikne z nich jedno velké barevné zašmodrchané klubko, že s tím strávím spoustu času, atd.

Nebylo tedy na co se těšit, ale jinak jsem to řešit neuměla. Dárky jsem chtěla mít pěkně zabalené, jak jsem na to byla zvyklá ze svého dětství, a vyjádřit tak skutečnost, že mi na obdarovaném záleží. Balící služba je přitom příliš drahá a dárkové tašky zase minimalizují moment překvapení. A tak jsem ten postup absolvovala vždy znovu a znovu, dokud jsem díky Pravému domácímu časopisu neobjevila balení dárků do látkových pytlíčků.

Několik jsem si jich před Vánoci 2014 na zkoušku koupila a byla z nich úplně unešená! Velmi mě překvapilo, jak rychle byly dárky zabaleny a jak pěkně v takovém balení vypadaly. Práce s bavlněnými pytlíčky byla navíc velmi příjemná a nové balení se líbilo i všem obdarovaným. Naše halda použitého balicího papíru se díky nim podstatně zmenšila 🙂

Látkové pytlíčky mě nadchly natolik, že jsem se rozhodla je sama šít a šířit do světa, aby každý mohl vyzkoušet rychlé, snadné a efektní balení dárků, které je navíc přátelské k životnímu prostředí a šetří čas i peníze.

Dlouho jsem se snažila najít své místo ve světě. Toužila jsem projevit svou kreativitu a vyrábět něco krásného, co bude zároveň i užitečné a bude v sobě mít nějakou další přidanou hodnotu. A stejně tak dlouho jsem nemohla přijít na ten správný výrobek.

Až když jsem pochopila, že na splnění svých snů nemůžu jen nečinně čekat, ale jít jim naproti a překonávat při jejich dosahování překážky, a že je třeba uspokojovat také své vlastní potřeby, nejen potřeby druhých, ke mně jednou večer přišel z červeného stanu tento nápad. A já jsem se rozhodla ho už nepustit a jít za svým snem. Více o mé cestě si můžete přečíst v tomto článku.

Dnes ten sen žiju, šiju látkové pytlíčky, věnuji se činnosti, která mi dává smysl, těší mě a naplňuje, a jejím prostřednictvím pomáhám lidem žít vědomější život.

Začala jsem s pytlíčky dárkovými, nahrazujícími balicí papíry, a postupně se můj sortiment rozrostl i o pytlíčky nákupní, díky nimž se mi podařilo téměř eliminovat pytlíky igelitové. Má cesta ale vede dál a já postupně přicházím na to, kde všude najdou pytlíčky uplatnění a jak dobří společníci to jsou. Obzvlášť ty síťové jsou skvěle multifunkční. Při práci mi pomáhá i má dcera, která vše ochotně testuje a je mi při tvorbě inspirací 🙂

Pokud látkové pytlíčky zaujaly i Vás, více se o nich dozvíte v mém e-shopu nebo v eBooku 4+3 výhody látkových pytlíčků.